people

2.10.13

 Hej!
Zastanawialiście się kiedyś jak dużą rolę w naszym życiu odgrywają 'ludzie', a mówiąc prościej chodzi o otoczenie, czyli osoby, które nas otaczają, które przebywają z nami na co dzień, czy nawet osoby, które mijamy ulicą...
Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak oni potrafią mieć na nas wpływ, dobry, czy zły, jak potrafią kontrolować nami, a my... nawet nie jesteśmy tego świadomi. Ludzie wokół mogą to zauważyć, my sami możemy nie zwracać na to większej uwagi. W większość przypadkach, jeśli ktoś zauważy to i spróbuję porozmawiać o tym z daną osobą, zwykle jest tak, że ona nie uwierzy, bo kto da swoje wmówić, że ktoś zaczął go 'kontrolować'. Ich choć to wszystko nie wydaję się, żeby miało jakikolwiek sens, jednak istnieją przypadki, gdzie ludzie za bardzo angażują się w to, mam na myśli osoby, które podświadomie doprowadzają do takich sytuacji, bo wiedzą, że niektóre osoby są bez bronne.


Namawiają ich do jakiś rzeczy, bądź mówią, że jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że go nie lubisz. Takie podejście jest na prawdę nieciekawe, ponieważ, po usłyszeniu takiego czegoś, ludzie zwykle reagują nerwowo i pod wpływem emocji zgadzają się na to, by udowodnić, że tak nie jest. I choć to jeden z najbanalniejszych przykładów, taka jest rzeczywistość. Może zdawać się to głupie, bo jaki jest sens udowadniać komuś coś, o czym dobrze wiemy. Nawet takie najprostsze przykłady mogą być uznawane za posiadanie pewnego rodzaju kontroli nad kimś. Codziennie każdy z nas może spotykać się z dużą ilością takich przypadków, choć możemy sobie o tym nie zdawać sprawy, myślimy, że to 'normalne', ale niektórzy pod taki wpływem na prawdę się zmieniają.


Nie wyrażam tu swojego zdania, chociaż czasem warto jest z kimś szczerze porozmawiać, jeśli widzisz, że coś się dzieję, a on sam nie jest w stanie tego zauważyć. Może to pomóc danej osobie, być może niektórzy widzą to, ale boją się powiedzieć, są różne przypadki, nie będę się w to wgłębiać, bo mogłabym pisać i pisać, a i tak nie wiem czy to do kogoś dotrze. W każdym razie mam nadzieję, że chociaż ktoś, kto to przeczytał, pomyśli, zastanowi się i być może pomoże osobom, które mogą znajdować sie w takiej sytuacji! :)

You Might Also Like

35 komentarze

 1. Racja <33
  http://dyska20.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację ♥♥♥

  niikablog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. jak zwykle- czyli śliczne zdjęcia i mądre słowa :)

  zapraszam do mnie;
  fashionandfashionblogg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. super post!
  mądre słowa, masz racje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie, którzy mnie otaczają mają wielki wpływ na mój humor. Jeżeli są smutni, ja też, ale kiedy się uśmiechają, ja jestem szczęśliwa :)
  Śliczne zdjęcia :D

  ciasteczkoyeah.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonale rozumiem o co chodzi. Od pierwszej klasy podstawówki byłam małą, nieśmiałą dziewczynką. Ubierałam się "normalnie", jednak czasami nachodziła mnie taka "wena stylowa" i tworzyłam jakiś outfit, który był oryginalny, przykuwający uwagę. Moja koleżanka z klasy, coś typu "jestem najpiękniejsza, nie zaprzeczaj", powiedziała mi, że mam beznadziejny styl i żebym tak się nie ubierała. Na początku nie zwracałam na nią uwagi, jednak po pewnym czasie zaczęła mi ona przeszkadzać. Widziałam jej wzrok i to mnie krępowało w jakiś sposób. Potem zaczęłam się ubierać szaro i nudno, ciągle podobnie. To wszystko było przez nią.
  Jestem teraz w gimnazjum, uważam, że ludzie właściwie mnie nie znają, więc mogę pokazać im swój styl, taki jaki jest naprawdę. Przedwczoraj nałożyłam do długiej parki martnesy i zakolanówki, wyglądało naprawdę fajnie. Widziałam jak ludzie się patrzą, ale nie było to "o matko, jak ona wygląda" tylko bardziej "jej, naprawdę fajne". I jak szłam to byłam taka hepi :D
  Teraz jestem już zupełnie inną osobą. Rozumiem, że komuś może nie podobać się jak wyglądam, ale to mój styl i ja mam się sobie podobać. Nie będę go zmieniać, bo ktoś powiedział, że głupio wyglądam.
  Trochę się rozpisałam, ale to akurat mój temat :D haha
  bukaziom.blogspot.com :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje mi sie, że zamiast kontrolować nami powinno być manipulować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie chyba i to i to byłoby dobrze, ale fakt, zabrakło mi inne słownictwa do tego, a te słowo faktycznie by się przydało i było by to, to o co mi właściwie chodzi:)

   Usuń
 8. Szczera prawda.Mądrze piszesz. :)
  olis-oliss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujacy post.

  kajkams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Będe oryginalna i nie skomentuję twojego postu mądre słowa zajrzyj do mnie.
  Powiem, że masz oromną rację. Dziś po południu zaczęłam czytać twój blog i moim zdaniem jesteś najlepszą blogerką jaką widziałam. Jesteś na 1 miejscu z Lucy, dla mnie. Nie podlizuję się, żebyś weszłą na mojego bloga. Fakt. Chciałabym żebyś weszła, ale nie chodzi mi tylko to. Twój blog jest na serio super! Wgl wszystko jest dobrze dopracowane oraz pomysłowe <3 Kckckckckckckckckc <3 *.*
  http://kaala-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystko co opisałaś powyżej w poście jest w zupełności racją :) Nie raz spotkałam się z taką sytuacją.

  itslonelythings.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Racja. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego ile jedna osoba potrafi zmienić w życiu. Często osoby manipulują lub kontrolują inne, bo wiedzą że mogą. Że ta osoba nie ma nikogo innego i i tak zostanie. Kiedyś często widywałam takie sytuacje ale teraz już od takich ludzi się odcięłam.

  http://carmelovaa.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz stuprocentową rację, niestety tak to działa.

  OdpowiedzUsuń
 14. zgadzam się z tym co napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dokładnie sie z tobą zgadzam - bardzo często możemy nie zauważyć jak bardzo ktoś nas zmienia tym , że po prostu jest obok nas - czasem na lepsze , czasem na gorsze :)

  http://lovett-lov.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się.

  verysecretlypage.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się w 100%!
  Spotkałam się z takimi przypadkami.
  Jednak często jest naprawdę trudno pomóc takiej osobie. Ona myśli, że chcemy dla niej źle i się tylko denerwuje. To straszne :c

  sprawic-aby-sny-byly-realne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się! Piękna zdjęcia <3

  http://klaudia-claudiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. racja :)

  http://myboooringlifee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgadzam się.
  Śliczne zdjęcia. <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgadzam się z Tobą w 100%
  Ja nie lubię ludzi, którzy manipulują innymi.

  Zapraszam do mnie ;)
  onelife-onesize.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Racja, świeta racja....
  Dopiero po twoim poście zrozumiałam, że naprawdę ludzie, nawet ci z którymi nie romawiamy mają wpływ na nas, szczególnie na mnie...

  konie-love-forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. śliczna jesteś <3

  http://lookofheaven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. ładne zdjęcia ! :)
  http://everyone-should-be-themselves.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. To prawda.. i te zdania typu "jak nie to foch!" dobijające -,-

  nataliaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgadzam się z Tobą :)


  http://ilike-to-fly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgadzam się z tobą :) zapraszam do mnie :) http://niska-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Najgorsze jest to że niektórzy robią to tak umiejętnie że nie zdajemy sobie z tego sprawy. A gdy dzieje się obok potrafimy to zauważyć. Eh. Niemiłe takie sytuacje ><
  wildestonearth.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. zgadzam się :c

  http://my-secret-dreamx3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetny blog. :)

  ~Obserwuję i pozdrawiam. ^.^

  OdpowiedzUsuń
 31. Dokładnie :c

  http://vanessvan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. Ludzie mają na nas wielki wpływ i nic z tym nie zrobimy. Możemy jedynie dobrać towarzystwo tak, żeby ten wpływ był dobry.

  http://my-own-little-worldx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, każdy nowy czytelnik coraz bardziej motywuje mnie do pisania dalej♥